1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Başlangıç Eğitimi Ön Koşulları Hk.

Gönderilme zamanı: 06 Şub 2019, 17:29
gönderen Ali Aytaç
Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi 'ne başvuru yapabilmeniz için ön koşullar :
  1. Sağlık ve fiziki engeli bulunmamak
  2. 50 - 94 kg limitleri içinde olmak

Ali Aytaç yazdı:
05 Eyl 2013, 04:49
Yamaç paraşütü yapmak için sağlık ve fiziki koşullar nelerdir ?
  • Kadın – erkek, genç – yaşlı her kesimin uygun koşullarda rahatlıkla yapabileceği bir spordur. Koşmanıza engel teşkil edecek fiziksel engeller, kalp ve omurga rahatsızlıkları, epilepsi, denge bozukluğu vb. bazı rahatsızlıklar bu sporu yapmanıza engel teşkil etmektedir. Belirgin veya şüphelendiğiniz bir rahatsızlığınız varsa lütfen kayıt öncesinde yetkililerle paylaşıp, doktorunuzdan sağlık raporu almayı deneyiniz.

Ali Aytaç yazdı:
08 Eyl 2016, 17:52
Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi için en temel ön koşulumuz ağırlıktır.

Yamaç paraşütü malzemeleri belirli ağırlık limitlerinde üretilirler. Farklı ağırlıktaki pilotlar aynı malzemeyi kullanamaz. Örneğin 50 kg biri ile 75 kg birinin kullanacağı malzeme farklıdır. Dolayısıyla bu durum kulüp açısından ağırlık limitlerine göre farklı farklı malzeme alımı demektir.

2016 - 2017 akademik dönemi ile birlikte kulüp malzeme durumunda güncellemeye gidilmiş ve başlangıç eğitimi için 100 kg olan sınır aşağı çekilmiştir.

Web sayfası veya forumun çeşitli yerlerlerinde geçmiş zamanlı yazılarda ağırlık ön koşulu farklı ( 100 kg ) gözükebilir. Bu durumda sayfanın bağlantısını info@ytuhavk.org adresine lütfen bildiriniz.
# Güncellenen durum
Başlangıç Eğitimi : 50 - 94 kg ( 95 kg ve üstü kabul edilmeyecektir. )