2018 Dönemi Ön Başvuruları sona erdi!!

Güz dönemi Başlangıç eğitimini kaçırmamak için sizleri teorik derslerimize bekliyoruz.
Unutmayınız. “Teorik derslere katılım zorunludur.”

Üye olmayanlar derslerde üye olabilirler.

Teorik dersler hakkında gerekli bilgilere buradanulaşabilirsiniz.

Mobil Tarayıcıdan Giriş ( Log in / Sign in ) Problemi

Forum kullanımı, teknik destek, forum içeriği hakkında bilgi, öneriler vs
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ali Aytaç
Mesajlar: 931
Kayıt: 03 Eyl 2013, 23:22
Tam Adı: Ali Aytaç
Kulüp ID: 2008001
İletişim:

Mobil Tarayıcıdan Giriş ( Log in / Sign in ) Problemi

Mesaj gönderen Ali Aytaç » 06 Eyl 2017, 22:28

Bildiğiniz gibi forumun çoğu yerindeki mesajları okumak için mesaj panosu sizi kullanıcı adı ve şifre kullanarak giriş yapmaya mecbur tutuyor. Tabi bu bizim ayarladığımız özelliklerden kaynaklı bir durumdur.

Mobil tarayıcıdan giriş bilgilerinizi doğru bir şekilde girmiş olmanıza rağmen foruma girmeye çalıştığınız zaman giriş yapmama problemi oluşabilir. Bu sorunun mobil chrome tarayıcı üzerinden çözümü aşağıda anlatıldığı şekildedir. Farklı mobil tarayıcılarda bu problemle karşılaşma durumu olmayabilir veya çözüm benzer özelliklerle sağlanabilir.

Problem, mobil chrome tarayıcının "veri tasarrufu" özelliğinin "açık" olmasından kaynaklanıyor. Bu özelliği "kapalı" duruma getirirseniz sorun ortadan kalkacaktır. Bunun için mobil chrome tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta 'ya basın. Açılan menüde ayarlara girin. Gelişmiş seçeneklerinin altında Veri Tasarrufu özelliğini kapatın. Yapılacakların liste hali :
  1. 3 nokta
  2. Ayarlar
  3. Veri Tasarrufu : Kapalı

Foruma girmek için her seferinde bu veri tasarrufunu kapatmak mı gerekiyor ya da forum için veri tasarrufundan neden vazgeçiyorum ? Bunun başka bir çözüm yolu yok mu ?

Bu sorunun iki çözüm yolu var;
  1. SSL sertifikası almak ( https:// )
  2. Gizli sekme kullanmak
SSL sertifikası almak sizin elinizde olan veya çözeceğiniz bir yöntem değil. Kulübün web hosting işleri ile alakalı bir durum ve ücretli bir yöntem. İlerleyen zamanlarda bu konu gündeme gelir ve alınırsa bu problem tarihe gömülebilir. SSL sertifikası olan bir foruma veri tasarrufu açık olsa bile girebilirsiniz.

Kendi yapacağımız çözüme gelir isek, veri tasarrufundan feragat etmek istemiyorsunuz fakat forumu da okumak gerekiyor. Her seferinde veri tasarrufu ayarlarını değiştirmek yerine bu işin çözümü gizli sekmeden giriş yapmaktır. Bunun için yine "3 nokta" butonuna basıp açılan menüden "Yeni gizli sekme" seçeneğini kullanıp veri tasarrufu özelliğiniz açık olmasına rağmen foruma giriş yapabilirsiniz.

Resim

Cevapla

“Forum Destek / Forum Hakkında” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir