Güz Döneminde görüşmek üzere...

info@ytuhavk.org

YTÜ Öğrencisi Olmayanlar Hk.

2018 - 2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Duyuruları & Haberleri

Moderatörler: Mehmet Can Erdağlı, Oktay Çetin

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Adem Berk Aksoy
Mesajlar: 150
Kayıt: 28 Eyl 2013, 23:41
Tam Adı: Adem Berk Aksoy
Kulüp ID: 2013059

YTÜ Öğrencisi Olmayanlar Hk.

Mesaj gönderen Adem Berk Aksoy » 25 Eyl 2018, 19:44

Ali Aytaç yazdı:
24 Eyl 2017, 20:47
YTÜ öğrencisi olmayanların kulübümüzde eğitim alıp alamayacağı hakkında sorular gelmekte veya ön başvuru formu doldurulmaktadır.

YTÜ öğrencisi olmayanlarla ilgili web ve forum sayfamızın " Sıkça Sorulan Sorular " kısmında bu durum açıklanmıştır.
Ali Aytaç yazdı:
05 Eyl 2013, 04:49

Yamaç paraşütü eğitimleriniz sadece YTÜ öğrencilerine yönelik mi ? Dışarıdan katılım kabul ediyor musunuz ?
  • Hayır. Yamaç paraşütü eğitimlerimiz genel olarak YTÜ öğrencilerine açıktır. Üniversitesinde aktif havacılık kulübü bulunmayan yamaç paraşütüne istekli öğrencilerin talebine karşılık veremediğimiz için üzgünüz.

YTÜ Öğrenci Kulüpleri Yönergesi – 2017 madde 10.3 gereği ;
Kulüp Üyeliği, Üye Hakları ve Üyelikten Çıkarılma

10.3 Üniversite akademik ve idari personeli, mezunları, üniversiteden ayrılmış öğretim elemanları, üniversite ve kulübe önemli katkıları olanlar kulüp Yönetim Kurulu kararı ile fahri üye olabilirler. Fahri üyeler kulüp organlarında görev alamazlar ve oy kullanamazlar ancak kulüp etkinliklerinde görev alabilirler.

Kulübümüzün YTÜ Öğrenci Kulüpleri Yönergesi ile çelişen kararlar alması, kulüp faaliyetlerinin aksaması / durdurulması gibi olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Dolayısıyla bu durum kulüpsel olmayıp, bağlı bulunduğumuz SKS Daire Başkanlığı - Kültür Hizmetleri tarafından yürütülen bir durumdur.


Ön başvuru formunda üniversite olarak " Diğer " seçeneğinin bulunması, YTÜ mezunu olup diğer üniversitelerde yüksek lisans vb. öğrenimine devam eden öğrenciler içindir.

YTÜ mezunları fahri üye olarak kısıtlı kontenjan limitleri dahilinde üyelikleri kabul edilmektedir.

Cevapla