• info@ytuhavk.org

1 – 4 Mayıs ’14 | SIV Eğitimi

1 – 4 Mayıs ’14 | SIV Eğitimi

SIV ( Acil Durumlar ) Eğitimi

Etkinlik Raporu

Uçuş bölgesi : Ölüdeniz – Fethiye, Muğla

Yükseklik : 1700 m

Faaliyet Amacı : SIV ( Acil Durumlar ) Eğitimi

Faaliyette Yapılanlar

1 Mayıs Sabah saatlerinde Ölüdeniz’e varıldı ve eğitimde beraber bulunacağımız gruba dahil olundu. Uzun süredir katlanmamış olan yedekler Eğitmen pilot Abdullah Yıldız ve Kulüp pilotlarımızın yardımı ile katlandı. Arazi brifingi verildikten sonra Babadağ’a çıkıldı ancak hava koşullarından dolayı intibak uçuşları gerçekleştirilemedi. Aynı günün akşamında Temel SIV dersleri verildi videolar izlendi.

2 Mayıs Sabah toplanıldı ve Babadağ’a çıkıldı. Tepede Engin Korkmaz ve Hakan Coşkun kalkışlara yardımcı oldular. Sırası ile tüm pilotlar uçuşlarını gerçekleştirdiler. Havada olanlara Abdullah Yıldız SIV eğitimini verirken( Asimetrik kapanma, Önden kapanma, B kolonu stolu, koordineli asimetrik kapanma) inişler kontrol amaçlı Önder Ayduk bulundu. Öğle saatlerinde Full Stall ve Spin anlatıldıktan sonra akşam sortisi için dağa çıkıldı. Gelişmekte olan bulutlardan ve artmakta olan rüzgardan dolayı belirli bir sıra ile uçuşlar yapıldı ancak bulutun ilerleyen saatlerde görüşü sıfıra indirmesinden dolayı kalan uçuşlar iptal edildi ve otele dönüldü.

3 Mayıs Sabah toplanıldı ve Babadağ’a çıkıldı. Tepede Engin Korkmaz ve Hakan Coşkun kalkışlara yardımcı oldular. Sırası ile tüm pilotlar uçuşlarını gerçekleştirdiler. İnişlerde Önder Ayduk pilotlara yardımcı oldu. En son uçuşu Hakan Coşkun gerçekleştirdikten sonra Cumartesi günü için uçuşlara ara verildi ve pilotlarımız Deniz,Havuz sefası sürdüler 🙂

4 Mayıs günü olumsuz hava şartlarından dolayı diğer üniversite kulüplerinden olan pilotlar ile eğlenceli muhabbetlerin ardından bölgeyi gezen pilotlarımız akşam saatlerinde otobüs ile dönüş yoluna geçtiler.

Hava Koşulları

1 Mayıs Perşembe: Akşam sortisi için dağa çıkıldı ancak bulut kapatmıştı.
2 Mayıs Cuma: Sabah 15-20 Km/h rüzgar ve açık görüş, Akşam 25 km/h rüzgar ve gelişmekte olan bulutlar
3 Mayıs Cumartesi: Sabah rüzgarsız ve açık bir hava, Akşam sortisine çıkılmadı
4 Mayıs Pazar: Kapalı hava ve fırtına

Faaliyet Sonucu

17 Sorti uçuş

Uçuşlar

Önder Ayduk: İon 2 S ( 2 Sorti )
Hakan Coşkun: Chili 3 S ( 2 sorti )
Gamze Tecimer: Sprint ( 3 Sorti )
Ezgi Kızıl: Buzz z4 (3 Sorti )
Lara Özak: Bolero 4 Xs ( 2 Sorti )
Egemen Özdaş: Bolero 4 M ( 3 Sorti )
Cemalettin Altınova: Tequila 3 T( 2 Sorti)

 

Etkinlik Albümü

YTÜHAVK