• info@ytuhavk.org

2013 / 2. Grup Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi hk.

2013 / 2. Grup Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi hk.

2013 – 2014 dönemi yamaç paraşütü başlangıç eğitimi programı dönem başında yayınlanmıştı. Programı görmek için tıklayınız.

Ne zaman ?

  2. grup başlangıç eğitimi yarıyıl tatili içinde, bütünleme sınavları sonrasında Pamukkale – Denizli ‘de otel konaklamalı olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Net tarih için şu an bir şey söyleyemiyoruz ! Bütünleme sınavları bitimi ile ders seçimi arasında kalan 10 günlük sürenin meteorolojik olarak en uygun olduğu 4-5 günlük bir süreyi kapsayacaktır. Yani 1 – 10 şubat arasında kalan zaman…

2. grup teorik ders !

  • Katılacaklar için önümüzdeki günlerde teorik ders tekrarı yapılacaktır. Katılım zorunludur. Bu derste uçuş tekniği ve acil durumlar konuları ağırlıklı anlatılacak olup, dersin son bölümünde 1. grup eğitiminden videolar gösterilecektir. Teorik ders bir günlük ve ortalama 3 saatlik bir süreyi kapsayacaktır. İlk 2 saat ders anlatımı, son 1 saat video gösterimi şeklinde olacaktır. Bu teorik derse gelmeden önce ders notu ve videosunu tekrar izleyerek gelmeniz yararlı olacaktır. Anlamadığınız kısımları soru cevap şeklinde sorabilirsiniz. Teorik dersin amacı sıfırdan öğretmek değil, daha önce anlatılanları hatırlatmaktır ! Teorik ders notu için

tıklayınız.

  Teorik ders 7 Aralık Cumartesi günü saat 17:00 Yıldız yerleşkesi A blok A201 nolu sınıfta yapılacaktır !

Sınav notları !

  Dönem başında yapılan sınav notları açıklanmıştı. %70 ve üstü asıl listedir. Eğer sınava girdiğiniz halde sınav notunuz açıklanmamış ise yönetim ile iletişime geçiniz. ( Bu durumda olan arkadaşlar var! ) Sınava girip başarısız olan adaylar için ayrıca bir telafi sınavı yapılmayacaktır !

Kimler katılacak ?

  Yeni üye alımı yapılmayacaktır ! Dönem başında teorik ders ve sınav yapılmıştı. Bu sınavdan başarılı olmuş adaylar asil listede yer alacaktır. Asil listede bulunup katılamayacağını bildirenler olduğu takdirde yerlerine yedek listeden alım yapılacaktır.
  • Liste oluşumunda malzeme durumu ve kilo bilgileri dikkate alınır. Dolayısıyla %70 başarı sağlamak demek, eğitim garantisi vermez.
  • Aynı kilo limitinde yığılma oluşması durumunda en yüksek puanlı adaylar dikkate alınır.
  • Etkinliğe katılmaktan vazgeçtiyseniz veya tarihler size uymadığı için katılamayacaksanız, bu durumu

info@ytuhavk.org

   üzerinden bizi bilgilendiriniz.

Yedek Liste Durumu

  Yedek liste açıklanıp açıklanmayacağı net olarak asil listedeki adayların ön başvuruları tamamlandıktan sonra olacaktır.
  Yedek listedeki adayların da yapılacak teorik derse katılımı zorunludur.
  • Yedek liste kilo durumuna göre oluşturulacaktır.
   • 90+ kilo yedek kontenjanı : 2 kişi ( bu kilo limitinde sadece 1 aday bulunmakta olup doğrudan katılım sağlayabilir. )
   • 80+ kilo yedek kontenjanı : 3 veya daha fazla olabilir. ( asil liste sonucuna göre ayrıca açıklama yapılacak )
  • Diğer kilo limitleri : Şimdilik birşey söyleyemiyoruz. ( asil liste sonucuna göre veya 27 Aralık sonrası duyuru yapılır )

Eksikler hk.

  • Sporcu fişi yani sağlık raporunu en son 27 Aralık Cuma günü yönetime teslim etmiş olmanız gerekiyor.
  • Dijital üye formu aynı şekilde 27 Aralık son tarih !
  • Kulüp üyeliği ve eksikleriniz hk.

tıklayınız.

  Kısaca bütün eksiklerinizi 27 Aralık Cuma günü tamamlamış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde sıranızı yedek listedeki adaylara bırakmış olacaksınız.

Etkinlik Başvuru Formu

  • Etkinlik Ön Başvuru Formu için

tıklayınız.

  • Etkinlik Başvuru Formunu eğitime katılmak isteyen asil listedekiler ve yedek listede belirtilen kilo limitlerinde bulunanlar doldurmalıdır.
  • Bu formu doldurarak hem 2.grup eğitime katıldığınızı onaylamış olacak hem de araç durumu hk. planlama yapmamıza olanak sağlamış olacaksınız.
  • Araç kullanım durumunuzu daha sonra belirlenen bir tarihe kadar değiştirme şansınız olacaktır. Yarıyıl tatili için planlarınız kesinleştikten sonra, kesin durumunuzu belirtirsiniz. Şu an için ön bilgi vermeniz yeterli olacaktır. En önemlisi formu doldurmuş olmak katılmak istediğinizi onaylamış olmanız demektir ve bunun için önemlidir!
  Etkinlik Başvuru Formu son gönderim tarihi : 5 Aralık’13 Perşembe saat : 22.00

Uyarılar :

  Eksiklerinizi kime teslim etmeniz gerekeceği ilerleyen günlerde açıklanacaktır.
  Diğer detaylar daha sonra açıklanacaktır.
  • Sorularınız için

info@ytuhavk.org

   veya başlangıç mail grubunu kullanabilirsiniz. Ayrıca teorik derste açıklamalar yapılacaktır.
  • 2.Grup başlangıç eğitimini başarı ile bitiren öğrenci pilotların BP seviye uçuşları Bahar döneminde, KP seviyeye geçişleri ve planlamaları önümüzdeki Güz döneminde ( Ekim 2014 ) yapılacaktır.
  • Bu sene alınmış özel bir karar olmayıp, yaz döneminde uçuşların termik dolayısıyla türbülanslı şartlarda gerçekleştiriliyor olması sebebiyle doğal bir süreçtir. Geçen sene 2012 / 2 başlangıç dönemi olan öğrenci pilotlar bu sene dönemin başlamasıyla KP seviyeye ancak geçiş yapabilmişlerdir.
  • Yedek Listede bulunan adaylar için BP seviyeye geçişleri otomatik olarak kapalıdır. Yani irtifa uçuşlarına devam edemeyeceklerdir.
  • Eğitime devam etmek istedikleri takdirde önümüzdeki dönem sınavdan geçer not almaları gereklidir.


2013 – 2014 yılı genel program ve kontenjanlar dönem başında açıklanmıştı, incelemek için tıklayınız.

  Başlangıç eğitimi sonunda yetiştirdiğimiz her öğrencinin KP seviyeye geçişi gibi bir durum zaten söz konusu değildir. 40 kişilik toplam başlangıç kontenjanından sadece 10 kişilik KP kontenjanımız bulunmaktadır. Belirtilen kontenjanlar max sayı olup, malzeme ve pilot durumuna göre sayıda değişiklik olabilir.

Eğitim süreci tanıtımı için tıklayınız.
Yamaç Paraşütü yıllık faaliyet planı için tıklayınız.

YTÜHAVK