• info@ytuhavk.org

2014 Dönem Kulüp Pilot Eğitimi

2014 Dönem Kulüp Pilot Eğitimi

2014 Dönemi içinde gerçekleştirilecek Kulüp Pilot Eğitimi teorik dersleri bahar yarıyılı başlangıcının ilk hafta sonu gerçekleşmesi planlanmaktadır.

UYARI : Eğitim hakkında güncellemeleri ve duyuruları forum sayfasından takip edebilirsiniz. Bu sayfadan güncelleme yapılmayacaktır !

 

Bazı açıklamalar :

2014 Dönem : Üniversitemiz 2014 – 2015 akademik dönemi kulübümüz için 2014 dönemi olarak adlandırılır. ( Eylül 2014 – Eylül 2015 )
P : Pilot
KP : Kulüp Pilot
BP : Başlangıç Pilot
B : Başlangıç
Bahar yarıyılı başlangıcı : 16 Şubat 2015
KP Teorik dersleri : 21 – 22 Şubat 2015

İstikbal Göklerdedir !!

2014 Dönemi içinde gerçekleştirilecek Kulüp Pilot Eğitimi teorik dersleri bahar yarıyılı başlangıcının ilk hafta sonu gerçekleşmesi planlanmaktadır. Kulüp Pilot Eğitimi teorik derslerinde genel başlıklarıyla Malzeme Bilgisi, Uçuş Teorisi, Uçuş Tekniği, Meteoroloji ve Acil Durumlar / SIV dersleri anlatılacaktır. Hafta sonu sürecek eğitim toplamda 12 saat ( 6 saat / gün ) ders olarak işlenecektir. Dolayısıyla uçuş faaliyeti gibi tüm hafta sonunuzu kapatacaktır. Eğitim programına göre ilave edilecek ya da eksik kalan diğer derslerin zamanı ileri bir tarihte duyurulacaktır. ( Yedek paraşüt katlama vb. )

Kulübümüz eğitim sistemi / eğitim süreci genel bilgilendirmesi için tıklayınız veya http://www.ytuhavk.org > menü > yamaç paraşütü > eğitim süreci

2014 Dönem Başlangıç öğrencileri bu teorik eğitime istedikleri takdirde katılabilmekle birlikte durumları ilerleyen zamanlarda netleşecektir.

2012 ve 2013 Dönem girişli olup KP Eğitim programında bulunan pilotlarımız önümüzdeki dönem ( Eylül’15) devam etmek istedikleri takdirde, derslere katılım durumu ve sınav notu tercih sebebi olacaktır. Ayrıca devam edip etmeme durumuna bakılmaksızın 2014 dönemi içinde gerçekleştirilecek uçuşlarda ders eksiği bulunanların uçuş seviyesi ilerletilmeyecektir. Yelken Uçuş veya Acil Durumlar dersine girmeyen pilotun yelken uçuş yapmasına izin verilmemesi gibi… Bu durumda bulunan pilotlar sadece irtifa uçuşları yapabilirler.

Teorik derslerin sınıf bilgileri ve saati ilerleyen günlerde netleştikçe bu başlık altından duyurulacaktır.

Güz dönemi içinde yapılan uçuşlar sonrası mevcut eğitim programında bulunan pilotların pilotaj seviyelerinde değişiklik yapılabilir. Bu durum ilerleyen günlerde duyurulacak ve pilot veritabanı bu doğrultuda güncellenecektir.

Program bilgileri genel hatlarıyla bu şekildedir. Şimdilik sadece ilk hafta sonu ders yapılacağını bilmeniz ve planlamanızı buna göre yapmanız yeterlidir.

 

YTÜHAVK